Особливості розведення кролів-велетнів

Величезний успіх у кролівників в останні роки завоювали тварини породи білий велетень. Кролики велетні розводять виключно заради отримання ідеально білих шкурок.

Хутро тварин цієї породи не має вад по окрасу, а наявність навіть найменших плям інших (крім білого) квітів свідчить про відсутність чистоти лінії. Щільний підшерсток надійно захищає кроликів від морозів. У довжину тварина може досягати 60 см, маючи обхват грудей до 38 см. Прямі та довгі вуха - до 15 см. Особи елітного класу можуть важити до 6 кг, хоча середня вага дорослої особини становить 4,5-5,5 кг. Самки дуже плідні і до 5 місяців досягають віку статевої зрілості. За один пологи вони приносять до 12 малюків, які відрізняються високою життєстійкістю.

Кроликів варто утримувати в клітках, які прийнято встановлювати на вулиці. Вони дуже витривалі, добре переносять низькі і високі температури, зміна вологості. Краще всього їх містити в тіні. Важливо приділяти належну увагу чищення кліток, оскільки в несприятливому середовищі у кроликів можуть з'явитися неприємні захворювання. Якщо клітки не будуть утримуватися в чистоті, то у великих кролів збільшується ймовірність розвитку пододерматиту, маститу і т. д. Білі велетні - кролики активні, а тому клітки для них потрібні максимально просторі. Клітки для кролів-велетнів можуть бути одноярусні. двоярусні та троярусні.

Протягом року вигодовлювати кролів можна: сіном – люцерна та різнотрав'я; водою; сіллю; зерносумішю (кукурудза, ячмінь, овес); комбікормом, яблуками, морквою та буряком кормовим, гіллям сосни в зимній період (кролям старше 4 місяців в незначній дозі) - це зменшує захворюваність стада. Обов'язково потрібно слідкувати за випоюванням від кокцидіозу та вакцинацією кролів відповідно до графіку. У клітках, де живуть кролики, необхідно обладнати годівницю і поїлку. Важливо, щоб у тварин завжди була чиста вода, якщо основний раціон харчування становить сіно, зерносуміш та комбікорм.

Кролики – це забавні пухнасті створіння, яких багато тримають на своєму обійсті. Для когось це домашнє або фермерське господарство, джерело м'яса, пуху і доходу, для інших – чарівні улюбленці і чотириногі друзі. Розведення кролів, спостереження за їх ростом і розвитком, досліди над кролями – все це дуже корисна і цікава справа.

Якщо ви вирішили зайнятися розведенням кроликів, звертайтеся до компанії "Мегакролик". Допоможемо вам підібрати обладнання, а також надамо консультації по розведенню. Адже головна мета компанії - відродження цієї галузі в Україні.